Recenzja książki “Bajki na dobranoc” od Małgorzata Białek

“Bajki na dobranoc” to, jak sam zresztą tytuł może wskazywać, zbiór bajek dla dzieci na dobranoc. Bajki te zostały specjalnie napisane przez Małgorzatę Białek, autorkę książki, po to, aby dziecko przed snem mogło przeżyć jeszcze jedną przygodę, ze swoimi ulubionymi bohaterami, a jest ich dość sporo.

Przez tradycyjne postacie, takie jak rycerz na białym koniu, królewny, a kończąc na astronautach i podróżnikach, którzy każdego dnia odkrywają nowe zwierzęta i poznają kultury całego świata. W tę cudowną podróż dziecko może wyruszyć wraz z nimi, i to nie tylko w swojej wyobraźni, kiedy czyta, ale także w swoich snach.

“Bajki na dobranoc” od Małgorzata Białek – co warto wiedzieć?

“Bajki na dobranoc” to poruszające, zachwycające, pouczające, i ciekawe historie dla chłopców i dziewcząt.
Kiedy zbliża się pora wieczorna, kiedy zjedliśmy już kolację, i się umyliśmy, przyszedł w końcu czas, aby schować się w łóżku, pod kocem, lub kołdrą, i wysłuchać opowieści z dawnych lat. Bajki mogą być czytane dziecku przez rodziców, dziadka, babcię, wujka, kuzynkę, przez każdego, kto się zgłosi jako chętny, do wspólnego czytania.

Każde opowiadanie zawiera w sobie unikatową historię, dzięki której dziecko dowie się o prawdziwej sile miłości i przyjaźni, odwadze, smokach, kosmosie, przyrodzie, i podróżach, a nawet walkach i bitwach. W książeczce dla dzieci można również znaleźć przygody o dobrych i złych czarodziejach, o walce dobra ze złem, czy walczenie o rękę księżniczki. Najważniejsze jest to, że historie zawsze się dobrze kończą. Są to historie, które poruszą waszego malucha, dzięki czemu będzie chciał do nich często wracać, co może spowodować u niego chęć dalszego czytania innych książek.

Bajki to bardzo interesujący gatunek literacki – warto wiedzieć czym charakteryzują się bajki?

“Bajki na dobranoc” to nie tylko ciekawe historie, ale również barwne ilustrację, których mimo tego, że nie jest za wiele, jakieś dwie na jedną historię, to na pewno umilą czytanie dziecku.

Poprzedni post Poznaj 3 zalety regularnego czytania książek
Następny post Największe biblioteki świata