Recenzja książki „11 papierowych serc” Kelsey Hartwell

“11 papierowych serc” to książka wręcz idealna dla fanów serii “Do wszystkich chłopców,  kochałam”, czy nawet “The kissing both” Beth Reekles. Aby lepiej wam nakreślić fabułę recenzowanej powieści, wyobraźcie sobie, że wszystko, co do tej pory mieliście, zostaje wam odebrane, a to wszystko za sprawa, jednego wypadku.

Co warto wiedzieć w temacie książki?

Jeszcze rok temu Ella miała swoje idealna i sielankowe życie, kochającego chłopaka i rodzinę, wspaniałych przyjaciół, i jej przyszłość zapowiadała się w samych kolorowych barwach. Lecz wszystko, co dobre kiedyś się musi skończyć. Jak czytamy w streszczeniu książki na portalu www.autorka.pl, pewnego dnia Ella ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu, przez co młoda dziewczyna zapada w poważną śpiączkę na rok. Ella nie pamięta co się w tamtym dniu wydarzyła, ani co robiła kilka tygodni przed wypadkiem, więc nie może do końca zrozumieć, dlaczego zerwała ze swoim chłopakiem.

Jednak Ella nie jest do końca sama, ponieważ oprócz wspierającej rodziny, ma cichego wielbiciela, który zaczyna jej wysyłać regularnie papierowe serduszka. Ella nie wie, o co chodzi, lecz za wszelką cenę, będzie chciała znaleźć go, i przekonać się, jakie to jeszcze tajemnice są przed nią ukrywane.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ella będzie miała nawet ku temu okazje, ponieważ tytułowe papierowe serca, zawierają informacje o samej Elli, lub wskazówki i miejsca, które mają za zadanie przypomnieć bohaterce jej poprzednie życie.
Nie będzie to jednak takie łatwe, a po drodze, Ella musiała stawić czoła wielu trudnościom, które zmienia jej dotychczasową perspektywę, na jej życie.

“11 papierowych serc” Kelsey Hartwell przedstawia historię niewiarygodną, ze świetnymi wykreowanymi bohaterami, z którymi czytelnik nie tylko się zaprzyjaźni, ale również zawiąże silne więzi. “11 papierowych serc” to poruszająca historia o odnajdywaniu samego siebie, i swojej wielkiej miłości, która może okazać się największym zbawieniem, jakie możemy spotkać w życiu.

Kelsey Hartwell napisała powieść, która świetnie pokazuje temat amnezji, i emocje człowieka, który na nie cierpi. Nie ma w tej  książce  schematycznych wątków, jedynie tematy, które zostały starannie przez autorka przemyślane, i opracowane. Możemy się dowiedzieć jaka wielka moc posiadają wspomnienia, i co się może zdarzyć, kiedy nagle cieszyć z nich bezpowrotnie stracimy. Kelsey Hartwell przedstawiała bohaterów w najróżniejszych sytuacjach, począwszy od tych ciepłych i dobrych, a kończąc na tych tragicznych i traumatycznych. Tylko po to, aby dojść do zakończenia, który złamie  serca czytelników.

Poprzedni post Winston Churchill – Noblista w dziedzinie literatury 1953 r.
Następny post Bajki do czytania – idealny sposób na rozwijanie wyobraźni u dzieci