Poznaj 3 zalety regularnego czytania książek

Czytanie książek od kiedy sięgamy pamięcią było zalecane. Już od czasów rozpoczęcia szkoły. Dzieci, jak i dorośli powinni czytać książki, ponieważ one niosą za sobą szereg pozytywnych korzyści, które mają pozytywny wpływ na pogłębianie wiedzy i zasób słów. Jak to mówi nie jedna babka – czytanie nie boli. A wręcz przeciwnie, ponieważ nasz umysł zaczyna pracować. Wystarczy, że poświęcisz na czytanie 30 minut dziennie. A więc jakie są zalety czytania książek?

1. Pogłębia wiedzę

Czytanie regularnie książki codziennie przez około 30 minut do 1 godzinny dziennie pogłębia naszą wiedzę i to nie tylko na jeden temat, tylko na różne tematy. W bibliotece znajdziesz ogrom książek, które dopasujesz do swoich potrzeb. Nie ma znaczenia jaką dziedzinę książki wybierzesz, wystarczy codziennie czytać.

2. Redukuje stres

Czytanie książki to naturalny i skuteczny sposób na redukcję stresu, który towarzyszy nam na co dzień. Czytanie książek odstresowuje lepiej niż spacer i to bardzo skutecznie. Czytając dobrą książkę, potrafi nas wciągnąć na wiele godzin, gdzie przy tym samym zapominamy o bożym świecie. Jeśli ktoś chce się odstresować podczas czytania książek, to polecamy zainteresować się czym jest satyra.

3. Poprawia umiejętności pisania

Świetnie, ciekawie napisana książka wpływa na twoje zdolności bycia lepszym „pisarzem”. Jest wiele artystów książkowych, którzy to właśnie odnieśli sukces dlatego, że przez całe swoje życie czytali sporo książek. Doskonalenie słownictwa, a także umiejętności pisania to właśnie kolejne zalety, które idą w parze z umiejętnościami komunikacyjnymi. Im więcej czytasz i piszesz, tym samym lepsza jest twoja komunikatywność.

Czytanie ma bardzo dużo pozytywnych korzyści, dlatego warto poświęcić 30 minut dziennie, aby móc przeczytać przed snem dziecku książkę i od maleńkości wykształcić w nim te wszystkie pozytywne działania jakie daje nam nawyk czytania książek.

Poprzedni post Jak wprowadzić na lekcji dyscyplinę i sprawić, że uczniowie będą angażować się w zajęcia?
Następny post Recenzja książki “Bajki na dobranoc” od Małgorzata Białek