Polscy autorzy kryminałów, których warto znać

Pasjonaci historii z dreszczykiem często zastanawiają się, po jaką następną książkę sięgnąć. Warto wiedzieć, że na naszym rodzimym rynku istnieje wielu autorów specjalizujących się w pisaniu doskonałych i wciągających historii kryminalnych. W tym artykule znajduje się zestawienie polskich pisarzy, z których twórczością warto się zapoznać.

Adrian Bednarek

Adrian Bednarek to jeden z tych pisarzy, po który warto sięgnąć, a szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Autor wciągających historii oraz czarnych charakterów, które przyciągają uwagę czytelnika. Przykładem książki, którą warto przeczytać jest dwutomowa seria: „Zapomniany” i „Zapomniany. W matni strachu”. To cykl dotyczący pierwotnych instynktów oraz próba ukazania tego, do czego można się posunąć, aby odzyskać skradzione życie.

Autor jest również bardzo ciekawą postacią w prywatnym życiu. Interesuje się żużlem i jest aktywnym biegaczem. Być może to właśnie jego zainteresowania skłoniły go do tego, by pisać takie a nie inne powieści?

Katarzyna Bonda

Autorka, która bywa nazywana polską królową kryminału nie zyskała tego przydomka bez powodu. Książki Katarzyny Bondy opierają się na motywie nieoczywistych zbrodni, a wyróżniają się wciągającą fabułą i wyjątkowym światem przedstawionym. Na uwagę zasługuje chociażby jedno z jej najnowszych dzieł, czyli „O włos”, dotyczące zabójstwa dwóch młodych kobiet w Lesie Kabackim. Dobrym pomysłem na długi zimowy wieczór będzie też seria o Hubercie Meyerze, która przyniosła autorce spore zainteresowanie. Każda książka Katarzyny Bondy jest wyjątkowa, dlatego warto zapoznać się z niejedną.

Remigiusz Mróz

Fani kryminałów Agathy Christie z radością zatopią się w świat prezentowany w książkach Remigiusza Mroza. Niezwykle płodny literacko autor stworzył wyjątkową serię o adwokatce Chyłce, która doczekała się nawet polskiego serialu. Ciekawa fabuła, wciągająca historia oraz bardzo wyraziści bohaterowie sprawiają, że „Kasację” czy „Zaginięcie” czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Autor stworzył również cykl o komisarzu Forście, który rozpoczyna się od powieści „Ekspozycja”. Pięć tomów trzyma za serce i nerwy czytelnika do ostatniej strony. W związku z tym, decydując się na lekturę, warto poświęcić na nią cały wieczór.

W Polsce jest wielu autorów kryminałów, których warto znać. Zapoznając się z wyżej wymienionymi powieściopisarzami można mieć pewność, że lektura sprawi mnóstwo przyjemności.

Poprzedni post Największe biblioteki świata
Następny post Dlaczego lubimy książki detektywistyczne?