Największa biblioteka świata

Bez względu na to, czy biblioteka ma dziesięć książek, czy dziesięć milionów, to już jest to wspaniałe miejsce, bo tam są książki. Dla zapalonych czytelników, oczywiście, biblioteki z rozległymi zbiorami są urzekające – w końcu, jeśli ciągle czytasz, potrzebujesz wystarczająco dużo książek, aby utrzymać swoje zajęcie. Na całym świecie jest kilka bibliotek, które miałyby wystarczająco dużo pozycji, aby utrzymać czytelnika na całe życie i dłużej.

Tak wiele książek, tak mało czasu – to powinno być motto największych bibliotek na świecie. Nieustannie zdobywają nowe materiały, ale wiele z nich specjalizuje się również w zbiorach przestarzałych, dzięki czemu można podziwiać książki z przeszłości, a także docenić największych autorów wszechczasów. Ponadto, nie tylko największe biblioteki mają imponujące zbiory, ale także piękną architekturę i czytelnie.

Jeśli masz okazję odwiedzić niektóre z największych bibliotek świata, poczujesz się jak Belle in Beauty and the Beast – nigdy w życiu nie widziałeś tak wielu książek. Bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, prawdopodobnie jesteś blisko ogromnej biblioteki, więc dodaj następujące największe biblioteki na świecie do swojej listy rzeczy do odwiedzenia.

Największą na świecie biblioteką jest zlokalizowana w Waszyngtonie, D.C., Biblioteka Kongresu jest narodową biblioteką Stanów Zjednoczonych i największą biblioteką na świecie. Założona w 1800 roku, zawiera materiały w ponad 450 językach. Niektóre z tych materiałów zawierają jedną z najmniejszych książek na świecie (trzeba przewracać strony za pomocą igły), skrzypce Stradivariusa, oraz cyfrowo archiwizowane Tweety. Ilość pozycji: 162 miliony+

Poprzedni post Zasady zachowania w bibliotece.
Następny post Co to jest biblioteka?